İade Politikası

Bu iade şartları politikası kullanıcılarımızı aydınlatma mahiyetindedir.

Kullanım Koşulları ve Satın Alım İşlemlerine Dair İade Politikası


Kullanım Koşulları 18.12.2023'tarihinden beri geçerlidir.

Aşağıda Anılan Hüküm ve Koşullar, Website Geliştirici Ekibi ("Misyonsoru.com veya Misyonsoru" olarak anılacaktır) ile sağladıkları hizmetlerin kullanıcıları ve müşterileri (bundan böyle "Kullanıcı" olarak anılacaktır) arasındaki ilişkiyi yönetir. "Misyonsoru.com" tarafından sunulan Hizmetlerin kullanımının gerçekleştiği koşulları tanımlar. Koşullar veya diğer durumlar hakkında sorularınız varsa bize admin@misyonsoru.com ( "E-POSTA" olarak anılacaktır ) adresine posta göndererek ulaşabilirsiniz.


1. Genel Hüküm ve Koşullara İlişkin Sözleşmenin Kabulü


Kullanıcı, bir Misyonsoru.com hesabı oluşturarak veya Misyonsoru uygulamasını mobil cihaz, mobil uygulama veya bilgisayarla (tümü "Hizmet" olarak anılacaktır) kullanarak aşağıdaki Kullanım Koşullarını kabul eder.


Misyonsoru zaman zaman işbu Sözleşme ve Hizmet'te değişiklik yapabilir. Bunu, yasalardaki veya düzenlemelerdeki değişiklikleri, yeni işlevleri veya iş uygulamalarındaki değişiklikleri yansıtmak gibi çeşitli nedenlerle yapabiliriz. En güncel sürüm her zaman geçerli sürümdür. Değişiklikler, haklarınızı veya yükümlülüklerinizi etkileyen önemli değişiklikleri içeriyorsa, örneğin Hizmet aracılığıyla mesajlar veya e-posta yoluyla bu değişiklikler hakkında size makul bir bildirimde bulunacağız. Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmeti kullanmaya devam ederseniz, revize edilmiş Sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz.


2. Erişim (Üye Olmak)


Kullanıcı kayıt olduktan sonra Misyonsoru veri tabanına ve Hizmetlerine erişim sağlanır. Kayıt sırasında Kullanıcı tarafından belirlenen bir şifre, e-posta adresi, ad ve soyad girmesini ve kayıt formunu eksiksiz doldurmasını gerektirir.

Alternatif olarak, Kullanıcıya üçüncü taraf sağlayıcılardan (örn. Facebook Connect, Google Sign-In) bir bağlantı işlevi sunulabilir,. Bir üçüncü taraf sağlayıcının bağlantı işlevi aracılığıyla kaydolurken, Kullanıcının ilgili profilleri Misyonsoru veri tabanına aktarılır. Üçüncü taraf sağlayıcının bağlantı işlevi aracılığıyla kaydolurken Kullanıcı, üçüncü taraf sağlayıcının ilgili hüküm ve koşullarını kabul etmelidir.


3. Hizmetlerin Kapsamı


Misyonsoru, kullanıcılarına mobil uygulaması üzerinden merkezi bir veri tabanı sistemine erişim imkanı sağlamaktadır. Bu veritabanı sistemi, diğer Kullanıcılar hakkında profiller ve bilgiler içerir. Kayıt olduktan ve kendi profillerini oluşturduktan sonra Kullanıcılar, veritabanında kayıtlı soruları görüntüleme hakkına sahiptirler. İlgili Kullanıcı tarafından sağlanan ve iletilen veri materyalinin içeriği, türü ve süresi tamamen Kullanıcının sorumluluğundadır.

Misyonsoru hem ücretsiz hem de ücretli Hizmetler sunar. Ücretsiz kayıt ile Kullanıcı bir profil oluşturabilir, diğer Kullanıcıların profillerini görüntüleyebilir. 


Yukarıda listelenen ücretsiz Hizmetlere ek olarak, Kullanıcıya, bazı soruların ücretli sunulması kendi talepleriyle satın alım işlemi gerektirmektedir. Bu Hizmetler sunulmadan önce Kullanıcı, Hizmetlerin maliyetleri, içeriği, fiyatı ve ödeme koşulları hakkında bilgilendirilir.


4. Yetkilendirme

Reşit olmayanlar ve üçüncü bir şahıs adına hareket eden kişiler, Misyonsoru Hizmetlerini kullanmaktan hariç tutulur. Misyonsoru bir kişinin katılmaya uygun olmadığından şüphelenmek için bir nedeni varsa, Misyonsoru olarak, resmi belgeler talep edilebilir, kişinin kimliğini doğrulayarak kişinin kişisel verilerini doğrulama hakkı doğacaktır. Katılım hakkı olmayan kullanıcılar Misyonsoru Hizmetlerini ve veri tabanını kullanmaktan hariç tutulur.


Kullanıcı, bir hesap oluşturarak ve Hizmeti kullanarak şunları beyan ve garanti eder:

Sözleşmeye ve geçerli tüm yerel, eyalet, ulusal ve uluslararası yasalara, kurallara ve düzenlemelere uyacaklardır ve hiçbir zaman ciddi bir suç veya cezalandırılabilir bir eylem (veya benzer bir suç), suçlusu olarak listelenmediklerini beyan ve garanti ederler.


5. Ücretsiz Üyeliğin Sonlandırılması


a. Kullanıcı dilediği zaman profilini sebep göstermeksizin silme hakkına sahiptir.


b. Ayrıca Misyonsoru, herhangi bir zamanda bir Kullanıcının kaydını sebep göstermeksizin reddetme hakkını saklı tutar.


c. Kullanıcı'nın bu Genel Hüküm ve Koşullarını ihlal etmesi durumunda dilediği zaman önceden haber vermeksizin üyeliği sonlandırabilir.


d. Üyeliğin sona ermesiyle birlikte, yasal saklama süreleri saklama gerektirmediği sürece, operatörün Kullanıcıya ait verileri saklama konusundaki tüm yükümlülükleri sona erer.


6. Hizmetlerin Değiştirilmesi


Misyonsoru her zaman Hizmeti geliştirmeye ve Kullanıcılara çekici ve faydalı buldukları ek işlevler sağlamaya çalışır. Bu, Misyonsoru zaman zaman yeni ürün özellikleri veya geliştirmeleri sunacağı ve bazı özellikleri kaldıracağı ve bu önlemlerin Kullanıcıların hak veya yükümlülüklerini maddi olarak etkilemediği takdirde, Misyonsoru bunu Kullanıcılara önceden haber vermeksizin yapabileceği anlamına gelir. Misyonsoru, Hizmeti tamamen askıya alabilir, bu durumda Misyonsoru, güvenlik endişeleri gibi hafifletici nedenler bunu engellemediği sürece Kullanıcıları önceden bilgilendirecektir. Mutlaktır ki, Misyonsoru bünyesinde kurallara uyulduğu sürece hiçbir kullanıcının sorun yaşamadan işlevleri etkin ve yetkin kullanılması engellenemez.


7. Satın Almalar


Misyonsoru, ücretsiz Hizmetlere ek olarak, Kullanıcıya çeşitli ücretli Hizmetler ve avantajlar sunmaktadır. Bu Hizmetlerin her birinin bireysel kullanımı ile Kullanıcı, Misyonsoru ile bir sözleşme ilişkisine girer. Bir Hizmetin her kullanımı, yeni bir sözleşme ilişkisi oluşturur. Bu Hizmetler, Misyonsoru veritabanı sisteminin ücretsiz kullanımından tamamen bağımsızdır. Bireysel sözleşmeler abonelik teşkil etmez. Sözleşme, Kullanıcı'nın ücretli Hizmeti seçmesi ve "Satın Al" düğmesine basarak yine kullanıcının Sistem Kullanıcı Hesabına Bakiye Yükleme yaparak sistemi aktif kullanma talebi, ödeme yükümlülüğünü kabul etmesiyle (bundan böyle: Sipariş Süreci olarak anılacaktır) sonuçlandırılır. Ücrete tabi Hizmetler ayrıca yerel hüküm ve koşullara bunun yanında ülkemizin yasal düzenlemelerine de tabidir.


a. Misyonsoru Satın Alma İşlemleri


Kullanıcı, Misyonsoru üzerinden satın alma yapmayı seçerse, seçtikleri Hizmetler için tüm ücretleri ve ayrıca ödemelerinden doğabilecek tüm masrafları veya vergileri ödemeyi kabul eder. Ayrıca Misyonsoru, seçilen ödeme sağlayıcısından (Kullanıcının "ödeme yöntemi") ücret alma yetkisine sahiptir. Misyonsoru, ödeme zaten talep edilmiş veya alınmış olsa bile, faturalandırma hatalarını veya diğer türlü sunucu kaynaklı oluşabilecek veri hatalarını düzeltebilir. Kullanıcı'nın ödeme yöntemiyle yaptığı bir işlemi geri alması veya başka bir şekilde ödemeyi geri alması durumunda Misyonsoru, Kullanıcı hesabını derhal silebilir.


b. Bakiye / Cash / Jeton Paralar


Borçlu bir sözleşme ilişkisinin akdedilmesiyle, Kullanıcı, Sipariş Sürecinde seçilen ve bir kredi hesabı şeklinde alacaklandırılan bir tutarı alır. Kredi bakiyesi "Bakiye/Coins" olarak adlandırılır. 50 "Coin / Jeton" tüketerek Kullanıcı ücretli akdedilen Premium Soruları görüntüleyebilir. Kredi hesabında artık "Coin / Jeton" yoksa, ücretsiz soruları çözmeye devam edilebilir ancak ücretli soruları sadece abonelik veya bakiye yükelemesi yapıp premium kullanıcı özelliğini aktif ederek kullanabilir. Kullanıcı, yeni bir satın alma işlemi yaparak ( Yeni Sipariş Süreci ) aracılığıyla kredi hesabına tekrar "Coin / Jeton" ekleyebilir, bakiye yenileyebilir.


c. Sanal Öğeler


"Bakiye / Coin / Jeton Para / Abonelikler", Kullanıcının edindiği sanal öğelerdir. Kullanıcının yalnızca Misyonsoru üzerinden sanal ürün satın almasına izin verilir ve başka hiçbir şekilde satın alınmaz. Sanal öğeler, bu Sözleşmeye tabi sınırlı bir lisans oluşturur. Yürürlükteki yasalar tarafından aksi yasaklanmadıkça, Kullanıcı tarafından satın alınan sanal öğeler Kullanıcıya lisanslanacak ve Kullanıcı, sanal öğelerin hiçbir mülkiyetinin diğer bir Kullanıcıya devredilmeyeceğini veya atanmayacağını kabul eder. Bu Sözleşme, sanal öğelerin haklarının satışı olarak yorumlanmayacaktır. Kullanıcının hesabındaki sanal öğelerle ilgili hiçbir hesap bakiyesi, gerçek dünyadaki bir hesap bakiyesini temsil etmez veya herhangi bir kayıtlı değeri yansıtmaz, ancak Kullanıcı lisansının kapsamının bir ölçüsünü temsil eder. Sanal ögelerin kullanılmaması durumunda herhangi bir ücret alınmaz zaten website dahilindeki içeriklerin çoğunluğuna erişim ücretsizdir, ücretli alanlara ulaşmak için bakiye gerektiğinde kullanıcı beyanıyla ödeme alınır, ancak Misyonsoru Hizmet vermeyi durdurması veya Kullanıcı'nın hesabının başka bir şekilde kapatılması veya başka bir şekilde bu sözleşme hükümlerine göre Kullanıcıya sanal ögeler için verilen lisans sona erebilir/sonlandırılabilir. Misyonsoru, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, sanal öğelere erişim veya kullanım hakkı için ücret talep etme ve/veya sanal öğeleri ücretli veya ücretsiz olarak dağıtma hakkını saklı tutar. Misyonsoru, sanal öğeleri istediği zaman yönetebilir, düzenleyebilir, kontrol edebilir, değiştirebilir veya kaldırabilir. Misyonsoru bu haklardan herhangi birini kullanması halinde, Kullanıcı'ya veya üçüncü kişilere karşı sorumlu olmayacaktır şüphesiz, log kayıtları ile yapılan satın alım işlemleri iptaller dahil veritabanına sıra numarasına göre işlenmektedir. Sanal öğelerin devri yasaktır ve Kullanıcı, sanal öğeleri herhangi bir gerçek veya tüzel kişiye satamaz, geri kabul edemez veya başka bir şekilde devredemez, kullanıcı hesapları şahsi hesaplardır. Sanal öğeler yalnızca Hizmet aracılığıyla geri alınabilir. Hizmet aracılığıyla yapılan tüm sanal ürün alımları ve iadeleri nihaidir ve iade edilemez. Sanal öğelerin Hizmet dahilinde kullanılması, Misyonsoru tarafından sağlanan ve Kullanıcı'nın söz konusu sanal öğeleri satın almasını kabul etmesiyle hemen başlayan bir Hizmettir.


d. Geri ödeme


Kullanıcı, Misyonsoru tarafından kasıtlı veya kasıtsız olarak bir hesabının kapatılması durumunda, Misyonsoru herhangi bir nedenle herhangi bir iade yükümlülüğü bulunmadığını ve kullanılmayan sanal öğeler için herhangi bir para veya başka bir tazminat hakkına sahip olmayacağını kabul eder. Ancak Misyonsoru, her bir talebi vaka bazında inceleyecek ve sadece iyi niyet göstergesi olarak ve herhangi bir yasal yükümlülük kabul etmeksizin geri ödeme yapma hakkına sahiptir. Genel olarak, satın almalar için tüm ücretler iade edilmez ve kısmen kullanılan dönemler için geri ödeme veya bakiye yoktur. Sanal ürün satın alımları nihaidir ve iade yapılmaz.


8. Ödeme Koşulları


a. Ücretli Hizmetlerin ücreti Misyonsoru bünyesine önceden ödenmelidir ve tamamı Sipariş Sürecinde seçilen Vallet.com.tr / PayTr / Shopier / Google Pay / Kredi Kartı / Banka Havale-EFT gibi ödeme yöntemiyle tahsil edilir. Sipariş İşlemi başarıyla tamamlandıktan sonra jetonlar müşteri hesabına anlık yansır, sunucu kaynaklı yaşanan olası geciklemeleri de baz aldığımızda en geç 2 saat sonra kullanıcı hesabına yansıtılacaktır.


b. Misyonsoru, ücretli Hizmetler için ödemeleri Misyonsoru tarafından atanan harici bir Hizmet sağlayıcı tarafından işlenebilir.


9. Kullanıcı Yükümlülükleri


a. Kullanıcı, kaydının içeriğinden, diğer kişisel verilerden ve dolayısıyla kendileri hakkında sağladıkları bilgilerden münhasıran sorumludur. Kullanıcı, sağlanan verilerin doğru olduğunu ve kendilerini kişisel olarak tanımladığını onaylar. Kasıtlı veya hileli yanlış beyanlar hukuk ve cezai takibatlara neden olabilir ve Misyonsoru, ücret hakkını etkilemeden Kullanıcı profilini bloke etme hakkı verebilir.


b. Kullanıcı, Misyonsoru Hizmetlerini ticari veya ticari amaçlarla, özellikle reklam amaçlı kullanmadığını kabul eder. Kullanıcı'nın bu şekilde elde ettiği verileri kullanmak için diğer Kullanıcıların içeriklerini ve profillerini manuel olarak veya bilgisayar programları ile okumasına izin verilmez.


c. Kullanıcı, oturum açma verilerini gizli tutmayı taahhüt eder. Oturum açma verileri üçüncü taraflara aktarılırsa, eylemin tüm sonuçlarından Kullanıcı sorumludur. Erişim verilerinin üçüncü şahıslara iletildiğinden şüpheleniliyorsa, Kullanıcı derhal Misyonsoru web yöneticisini bilgilendirmeli ve daha fazla kötüye kullanımı önlemek için uygun önlemleri almalıdır. (Örneğin; şifreyi değiştirerek veya ilk andan doğrudan e-posta kanalıyla iletişim kurarak)


d. Kullanıcının profil fotoğraflarında veya kullanıcı bilgi alanlarında her türlü müstehcen içerik sağlaması yasaktır.


e. Ayrıca Kullanıcı, Misyonsoru Hizmetlerini kötüye kullanmamayı taahhüt eder, özellikle,

onları karalayıcı, ırkçı, kışkırtıcı veya başka bir şekilde yasa dışı materyal veya bilgileri yaymak için kullanmamak;


Veri tabanı sistemi veya diğer Kullanıcılardan yasa dışı içerikler talep etmemek; diğer Kullanıcıları veya icracıları tehdit etmek veya taciz etmek veya haklarını (kişilik hakları dahil) ihlal etmek için kullanmamak; Kullanıcı ilgili hakların sahibi olmadıkça veya kullanım için gerekli izni almadıkça, bir virüs veya telif hakkı veya diğer koruyucu haklar ile korunan yazılım veya diğer materyalleri içeren sisteme veya veri tabanına herhangi bir veri sokmamak;


Hizmetlerin diğer Kullanıcılar için kullanılabilirliğini olumsuz yönde etkileyecek şekilde kullanmamak;


Profil verilerinde herhangi bir isim, adres, telefon veya faks numarası, mesajlaşma adresi, e-posta veya URL'den bahsetmemek;


Diğer Kullanıcılar hakkında herhangi bir kişisel veri toplamamak, saklamamak veya işlememek.


f. Yukarıdaki yükümlülüklere uyulmaması veya bu Genel Hüküm ve Koşullarda düzenlenen diğer yükümlülüklerin ihlali, Misyonsoru, Kullanıcı'nın veritabanına erişimini derhal engelleme ve sözleşmeyi zorunlu nedenlerle bildirimde bulunmaksızın feshetme hakkı verir.


g. Kullanıcı, ticari veya ticari çıkarları sözleşme ilişkisinin akdedilmesiyle ilişkilendirirse veya kendisine sağlanan verileri ticari veya ticari amaçlarla veya Misyonsoru tarafından açıkça onaylanmayan amaçlarla kullanırsa, kanıtlanmış her ihlal için Misyonsoru 1.000 TL ( Türk Lirası ) sözleşme cezası ödemeyi taahhüt eder. Diğer tazminat talepleri bundan etkilenmez.


h. Kullanıcı ayrıca Misyonsoru fotoğraf / resim politikasına uymakla yükümlüdür. ( örn: müstehcen, cinsel içerikli, yasadışı içerikler, siyasi argüman içerikleri, terörizmle ilgili içerikler eklenmesi yasaktır) Bu içerikler farkedildiği andan tespiti mümkündür ve gerekli mercilerle paylaşımı anında yapılacaktır.


10. Kullanıcı Yükümlülüklerinin İhlali


Kullanıcı'nın bu Genel Hüküm ve Koşulları ihlal etmesi durumunda Misyonsoru dilediği zaman bildirimde bulunmaksızın üyeliği sonlandırabilir ve Kullanıcı'nın hesabı silinir. Hiç bir şekilde geri para iadesi yapmaz.


11. İletişim


a. Misyonsoru, Kullanıcı'ya Hizmet ile alakalı bildirim ve iletişim taleplerini Kullanıcı tarafından sağlanan e-posta adresi üzerinden gönderecektir.


b. Misyonsoru veri tabanının Kullanıcılarına, e-posta bülteni yoluyla mesaj göndermesi, önemli mesajları kullanıcılarla "Duyurular" alanında paylaşması genel geçer kabul edilmektedir.


c. Kullanıcı herhangi bir zamanda iletişim kurabilir.


d. Bir Kullanıcı, varsayılan olarak push bildirimleri alır. Bildirimler, Duyurular veya e-posta mesajları olarak anılır.


e. Misyonsoru, kayıtlı kullanıcıların e-posta adreslerini-bilgilerini hiçbir surette paylaşma hakkına sahip değildir.


12. Reklamlar ve Elektronik Bültenler


Kullanıcı, Misyonsoru bünyesine kaydolmakla, kendisine Misyonsoru ile ilgili bilgilerin yanı sıra diğer Kullanıcılar hakkında bilgi içeren mesajların da gönderilebileceğini açıkça kabul eder. Kullanıcı, e-postalamayı istediği zaman durdurma hakkına sahiptir.


13. Ticari Kullanım Yasakları, Spam Gönderme Yasağı


a. Kullanıcı, kullanımıyla bağlantılı olarak herhangi bir ticaret ve/veya ticari çıkar peşinde koşmadığını garanti eder. Misyonsoru web sitesini ve mobil uygulamasını ticaret veya ticari amaçlarla kullanmamayı taahhüt ederler.


b. Ticaret veya ticari internet sayfaları veya uygulamaları için reklam, özellikle de:

Mal veya hizmetlerin parasal değeri karşılığında teklif edilmesi, eşdeğer bir teklifin talep edilmesi veya başka bir yerde elde edilebilecek eşdeğer bir teklife atıfta bulunulması yasaktır.


c. Kullanıcı, burada sunulan Hizmetin diğer Kullanıcılarına veya diğer Kullanıcılara herhangi bir biçimde ticari tekliflerin reklamını yapmamayı ve ticaret veya ticari bir amaca hizmet eden mesajlar göndermemeyi taahhüt eder.


14. Hasarlar / Zararlar


a. Misyonsoru izni olmadan 13. madde anlamında ticaret veya ticari amaçlarla Misyonsoru platformunu takip eden veya kullanan bir Kullanıcı, 5000 TL ( Türk Lirası ) sabit oranlı bir tazminat ödemekle yükümlüdür. Bu durumda, Kullanıcının hiçbir zarara neden olmadığını veya bunun tazminat miktarından önemli ölçüde daha az olduğunu kanıtlamasına izin verilir. Misyonsoru, bunun sonucunda daha fazla zarara uğradığını kanıtlama hakkını saklı tutar.


b. 9. maddede belirtilen Kullanıcı yükümlülüklerinin kasıtlı veya ağır ihmali ile ihlal edilmesi durumunda, bu maddenin 1. paragrafına göre ihlal hali hazırda toplu bir tazminat teşkil etmediği sürece, Kullanıcı Misyonsoru bünyesine tazminat ödemeyi taahhüt eder. Bu durumda, Kullanıcının hasarın meydana geldiğini kanıtlamasına izin verilir.


15. Üçüncü Taraf Hizmetleri


Hizmet, üçüncü taraflarca sunulan reklam ve promosyonların yanı sıra diğer web sitelerine veya internet kaynaklarına bağlantılar içerebilir. Misyonsoru, bu tür harici web sitelerinin veya internet kaynaklarının kullanılabilirliğinden (veya bulunmamasından) sorumlu değildir. Kullanıcı'nın Misyonsoru Hizmetleri aracılığıyla üçüncü kişilerle etkileşimde bulunmaya karar vermesi halinde, bunlar ile Kullanıcı arasındaki ilişki, bu üçüncü kişilerin hüküm ve koşullarına tabidir. Misyonsoru, bu tür üçüncü şahısların hüküm veya eylemlerinden sorumlu veya yükümlü değildir.


16. Genel Hüküm ve Koşulların Değiştirilmesi


Misyonsoru, sözleşme ilişkisinin temel hükümlerini etkilemediği ve sözleşmenin imzalandığı tarihte Misyonsoru için öngörülemeyen gelişmelere uyum sağlamak için gerekli olduğu sürece, bu Genel Hüküm ve Koşulları herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. Temel hükümler, özellikle fesih ile ilgili hükümler de dahil olmak üzere, üzerinde mutabık kalınan Hizmetlerin türü ve kapsamı ile terime ilişkin hükümlerdir. Misyonsoru, özellikle yasal değişiklikler ve içtihat değişiklikleri nedeniyle sözleşmedeki boşlukları kapatmak için değişiklik yapma hakkına sahiptir.


17. Sorumluluklar


a. Misyonsoru, diğer Kullanıcılar tarafından yayınlanan veya iletilen verilerin ve içeriğin doğruluğu ve güvenliği konusunda hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez. Misyonsoru ayrıca Kullanıcı profillerinin içeriğinin doğruluğu konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Buna izin verilmemekle birlikte Kullanıcılar, hatalı veya yasa dışı bilgi ve içerik girebilir veya Misyonsoru'nun Hizmetlerini uygunsuz veya yasa dışı amaçlarla kullanabilir.


b. Misyonsoru, veritabanına erişimi olan bir BT hizmeti sağlar ve başarıyı garanti etmez. Misyonsoru kendi bilişim altyapısı dışında internet üzerinden veri iletiminde herhangi bir etkisi bulunmadığından ve internetin özellikleri ve belirsizliklerinden dolayı Misyonsoru bu tür harici veri kayıplarından ve/veya veri iletimindeki hatalardan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Misyonsoru, kendi kontrolü dışında (örneğin mücbir sebepler veya internetin teknik arızaları nedeniyle) teklifin başarısızlığından sorumlu değildir.


c. Misyonsoru, Kullanıcı tarafından üçüncü kişilere verilen bilgilerin kötüye kullanılmasından dolayı sorumluluk kabul etmez. Misyonsoru ayrıca, Kullanıcıların kişisel verilerine (örneğin merkezi veritabanına yetkisiz erişim yoluyla) üçüncü kişilerin yetkisiz erişimlerinden de, Misyonsoru üçüncü kişilerin yetkisiz erişimini kasıtlı veya ağır bir ihmalle mümkün kılmadıkça sorumlu değildir.


d. Misyonsoru, yalnızca önemli sözleşme yükümlülüklerinin ihlali, yaşam, vücut veya sağlığa zarar verilmesi veya Ürün Sorumluluk Yasası'ndan kaynaklanan iddialar dışında - kasıt ve ağır ihmalden sorumludur. Temel sözleşmeden doğan yükümlülükler, sözleşmenin amacına ulaşmak için yerine getirilmesi gerekli olan yükümlülüklerdir.


e. Sözleşmenin amacına ulaşmak için gerekli olan bir yükümlülüğün (ana yükümlülük) küçük bir ihmal sonucu ihlali durumunda, Misyonsoru'nun sorumluluğu, söz konusu faaliyet türü için öngörülebilir ve tipik olan zarar miktarı ile sınırlı olacaktır.


f. Yukarıdaki sorumluluk sınırlaması, Misyonsoru çalışanlarının ve temsilcilerinin kişisel sorumluluğu için de geçerlidir.


18. Yasal Haklar


a. Kullanıcı, Misyonsoru'ya kullanıcı tarafından oluşturulan veya veritabanına yüklenen, resim, yazı ve video dahil olmak üzere, münhasır olmayan, devredilebilir, coğrafi olarak sınırsız ve zamansal olarak sınırlı bir kullanım hakkı verir.


b. Kullanıcı, kendisi tarafından yayınlanan veya oluşturulan içeriklerin ve bunların kullanımının üçüncü şahısların haklarını, özellikle telif haklarını veya diğer mülkiyet haklarını ihlal etmediğini temin eder.


Veri Koruma


Misyonsoru, Kullanıcının kişisel verilerini işbu Hüküm ve Koşullarda ve Gizlilik Politikasında açıklandığı şekilde toplar, işler ve kullanır. Kişisel verilerin saklanması yasal hükümlere tabidir.

Gizlilik Politikasında ayrıca detaylar belirtilmiştir.


20. İptal Talimatı


a. İptal Hakkı


Kullanıcı, oluşturulan sözleşmeleri on dört ( 14 ) gün içinde sebep göstermeksizin iptal etme hakkına sahiptir. İptal süresi, sözleşmenin bireysel olarak imzalandığı günden itibaren on dört ( 14 ) gündür. İptal hakkını kullanmak için Kullanıcı, kararını açık bir beyanla (örneğin posta yoluyla gönderilen bir mektup veya e-posta) bize ( Misyonsoru.com - İletişim Formu) bildirmelidir. Bu sözleşmeyi iptal etmek hususunda cayma süresine uymak için bu iptal süresi dolmadan önce cayma hakkının kullanıldığına dair bildirim göndermeleri yeterlidir.


b. İptalin Sonuçları


Kullanıcı bu Sözleşmeyi iptal ederse, teslimat maliyetleri de dahil olmak üzere onlardan aldığımız tüm ödemeleri geri ödeyeceğiz ( Kullanıcının tarafımızdan sunulan düşük maliyetli standart teslimat dışında bir teslimat yöntemi seçmesinden kaynaklanan ek masraflar hariç ). Gereksiz gecikme olmaksızın ve en geç Kullanıcının bu Sözleşmeyi iptal ettiğine ilişkin bildirimi aldığımız tarihten itibaren on dört gün ( 14 ) içinde geri ödeyeceğiz. Kendileriyle aksi açıkça kararlaştırılmadıkça, bu geri ödeme için orijinal işlem için kullandıkları ödeme yöntemlerinin aynısını kullanacağız; hiçbir durumda bu geri ödeme için ücret alınmayacaktır.


Kullanıcı, Hizmetin iptal süresi içinde başlatılmasını talep ederse, Kullanıcı, bize, ilgili iptal hakkının kullanıldığını bildirdiği zamana kadar sağlanan Hizmetlerin oranına eşit makul bir miktar ödeyecektir. Sözleşmede sağlanan Hizmetlerin toplam kapsamı ile ilgili olarak bu Sözleşmeye.


c. Örnek iptal formu


Sözleşmeyi iptal etmek istiyorsanız, lütfen İletişim formu alanından bize iletiniz.

Ayrıca aşağıda belirteç olarak eklenen türde bir detay bildirimi yapabilirsiniz. Tüm detaylarıyla bilgileri eklerseniz iade sürecini bu bilgiler hızlandıracaktır.


Ben/biz (*) aşağıdaki malların satın alınması (*) / aşağıdaki hizmetlerin sağlanması (*) için benim/bizim (*) tarafından akdedilen sözleşmeyi işbu belge ile iptal ederim/ediyoruz.


(*) tarihinde sipariş verildi / (*) tarihinde alındı


Müşteri(ler)in ad(lar)ı


Müşteri(ler)in adres(ler)i


Müşteri(ler)in imzası (sadece yazılı yazışmalar için)


Tarih:


Önemli Bilgi: (*) ile işaretlenmiş alanları uygun şekilde silin ve geçerli bilgiyi yazın.


d. Kullanıcı'nın açık rıza göstermesi halinde, Kullanıcı'nın talep ettiği Hizmet'in, Kullanıcı'nın iptal hakkını kullanmadan önce eksiksiz olarak Misyonsoru.com tarafından sağlanması halinde, iptal hakkı zamanından önce sona erer.


Ayrıca bakınız: Gizlilik Sözleşmesi

Ayrıca bakınız: Biz Kimiz?